Vzdělávací program

Přechod z předškolního období do školních lavic dokáže vnést neklid do nejedné rodiny. Všichni rodiče si přejí, aby jejich dítě bylo ve škole úspěšné a spokojené. Společně podporujeme duševní pohodu dětí, soustředíme se na to, co každý prožívá, co cítí. Vždyť vnitřní život se vynořuje na povrch jen za příznivých podmínek. Nechceme usilovat o stejnou úroveň všech, ale o rozvoj individualit. Vzdělávání jde přirozenou cestou, prostřednictvím prožitků, praktických zkušeností. K tomu všemu přispívá školní vzdělávací program s názvem „V pohodě“.

Cíle vzdělávacího programu

• budovat u dětí zájem a potřebu poznávat, získávat nové informace
  • rozvíjet tvořivost a představivost dětí
  • rozvíjet důvěru ve vlastní síly a schopnosti